Dzieci z Podgórze Gra Fair Play zwyciężyły w II Turnieju UKS Kinder Volleyball. Sukces dzieci i trenera

24 maja 2017 12:37. Drużyna Podgórze Gra Fair Play. Fot.: Artur Czyżewski / KSS Bartnica

Tematy: 


Dzieci z siatkarskiej drużyny Podgórze Gra Fair Play zwyciężyły w II Turnieju Uczniowskiego Klubu Sportowego Kinder Volleyball. Osobisty sukces odniósł też ich trener, Piotr Wierzbicki.

Choć drużyna Podgórze Gra Fair Play istnieje dopiero od jesieni ub. roku, to już ma na koncie wielki sukces! To drużyna złożona z małych, utalentowanych sportowców z wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze, których sportowy rozwój postanowiły wesprzeć Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. KSS Bartnica zapewniła dzieciom profesjonalnego trenera – wałbrzyskiego siatkarza Piotra Wierzbickiego, kupiła stroje i sprzęt. Porozumiała się też z miastem Wałbrzych, które nieodpłatnie udostępniło dzieciom salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 5. I w październiku 2016 r. drużyna ruszyła. Dzieci szybko udowodniły, że nie marnują włożonego w ich rozwój wysiłku. W ostatnią sobotę dwóch ośmiolatków z Podgórze Gra Fair Play: Damian Hamerlak i Alan Zych okazało się najlepszą siatkarską dwójką, podczas rozegranego w Hali Wałbrzyskich Mistrzów II Turnieju Uczniowskiego Klubu Sportowego Kinder Volleyball. Damian i Alan pokonali dwadzieścia innych, siatkarskich dwójek. Wśród singli najlepszy był Maciek Kmiecik.

Niespodzianka dla trenera
To był największy w otatnim czasie w regionie turniej siatkarski dla dzieci. Wystartowało 83 dzieci, w wieku 4 – 8 lat, z Wałbrzycha i Walimia. Rozgrywały między sobą konkurencję przeznaczoną dla najmłodszych, tzw. rzucanki siatkarskie. Rywalizowało 20 par i 43 singli.
– Drużyna Podgórze Gra Fair Play, która powstała z inicjatywy KSS Bartnica, zrobiła od jesieni ub. roku wielkie postępy, ale szczerze mówiąc sam się nie spodziewałem, że w pierwszym dużym turnieju, w którym wystartowali, para zawodników sięgnie od razu po główną wygraną – mówił po zawodach zaskoczony, ale i zadowolony Piotr Wierzbicki, trener i współorganizator turnieju.

REKLAMA

Turniej zorganizowali wspólnie: UKS Kinder Volleyball i miejska spółka Aqua Zdrój. Miasto Wałbrzych ufundowało piękne puchary i medale. Piotr Wierzbicki pozyskał też innych sponsorów, dzięki którym żadne dziecko nie wyszło z zawodów bez nagrody. Mali zawodnicy otrzymali m.in. piłki.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim: współorganizatorom, sponsorom, KSS Bartnica, rodzicom, trenerom UKS Kinder Valleyball – mówi Wierzbicki.

Zagra w Mistrzostwach Polski
Kilka godzin po dziecięcym turnieju Piotr Wierzbicki odniósł również osobisty sukces sportowy. Siatkarska drużyna Chełmiec Wałbrzych, w której wystąpił jako zawodnik, zwyciężyła w finale Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, zdobywając mistrzostwo Wałbrzycha. Piotr Wierzbicki otrzymał dodatkowo powołanie do kadry Dolnego Śląska i będzie reprezentował nasze województwo w Mistrzostwach Polski w Siatkówce Mężczyzn, przeznaczonych dla zawodników po 35. roku życia. Mistrzostwa zostaną rozegrane w czerwcu, w Kędzierzynie Koźlu. Trzymamy kciuki i gratulujemy!

Więcej informacji na profilu UKS Kinder Volleyball na Facebooku.

 

Trener Podgórze Gra Fair Play – Piotr Wierzbicki. Fot.: Artur Czyżewski / KSS Bartnica

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 maja 2017 12:37
`