Dodano: 31 marca 2021 19:58
Dywan krokusów w Szczawnie-Zdroju. Za nami najcieplejszy dzień w tym roku
Tematy: dolnośląskie dolny śląsk krokusy pogoda szczawno-zdrój wiosna
Kwitnące krokusy to znak, że wiosna na dobre zagościła na Dolnym Śląsku. Dywan tych kwiatów mieniący się różnymi odcieniami koloru fioletowego można podziwiać w okolicach Domu Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju. Tymczasem za nami najcieplejszy dzień tego roku. W kilku miejscach padły temperaturowe rekordy.
Krokusy można podziwiać nie tyko w Szczawnie-Zdroju, ale także w parkach w Wałbrzychu czy Świdnicy. Warto się jednak pospieszyć, bo ten zwiastun wiosny nie kwitnie zbyt długo.
Tymczasem za nami najcieplejszy dzień w tym roku. Termometry w wielu miejscach pokazywały dziś ponad dwadzieścia stopni Celsjusza. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w miejscowości Dobrogoszcz koło Strzelina padł rekord z 1968 roku. Wówczas, jak i dziś, temperatura wyniosła 23,7 stopni Celsjusza.
Liczymy i czekamy na kolejne takie dni tej wiosny. Wy podziwialiście krokusy? Podzielcie się swoimi zdjęciami, przygotowujemy z nich galerię naszych czytelników. Zdjęcia można wysyłać na adres redakcja@dziennik.walbrzych.pl lub umieszczać w komentarzu pod wpisem dotyczącym tego tekstu na FB.

Krokusy w Szczawnie-Zdroju przy ulicy Kolejowej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także
- Wałbrzych. Dziecko wypadło z wózka na chodnik. Opiekowała się nim kompletnie pijana matka
- Wałbrzych. Będzie ślisko. Ostrzeżenie IMGW
- Samorządowcy rozmawiali o problemach mieszkaniowych
- Świdnica. Bezrobotni społecznie użyteczni
- Już nie Aqua Zdrój. Miasto szuka nowego organizatora wałbrzyskiego półmaratonu
- Wałbrzych. Rozpada się ulica Zachodnia. Po remoncie była prawie nieużywana
Najczęściej czytane
Nowa Biedronka w Wałbrzychu. Otwarcie już w piątek
55-letni mieszkaniec Wałbrzycha został oszukany podczas zakupu samochodu przez internet
Wieża na Dzikowcu oficjalnie odebrana
W Śródmieściu autobus wbił się w ścianę budynku. Bardzo ślisko na ulicy
Pożar na Świdnickiej. Na miejscu dużo jednostek straży