Dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury odwołany. Na początku grudnia doprowadził do kolizji. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie

5 stycznia 2023 15:43. fot. FB - Wałbrzyski Ośrodek Kultury
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Z dniem 4 stycznia 2023 roku odwołuję Pana Jarosława Buzarewicza ze stanowiska Dyrektora Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w Wałbrzychu – czytamy w zarządzeniu prezydenta Wałbrzycha. Jak informuje urząd, dyrektor ośrodka wcześniej sam złożył rezygnację. Na początku grudnia dyrektor WOK, ale także radny powiatu wałbrzyskiego spowodował kolizję. Okazało się, że miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Na początku grudnia dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury został zatrzymany przez policję, jak informowali wówczas mundurowi, miał 2,94 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany miał doprowadzić wcześniej do kolizji w Czarnym Borze.

W niedzielę wieczorem policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w Czarnym Borze, gdzie 47-letni mężczyzna podczas cofania swoim samochodem miał uderzyć w inny zaparkowany pojazd. Niestety mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego był niechlubnym rekordzistą tego weekendu. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał on 2,94 promila tej substancji w organizmie. W jego przypadku zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i skierowaniu sprawy do sądu. Pojazd kierującego trafił na parking strzeżony – informowała wówczas Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Już wówczas miasto zapowiedziało, że nie widzi dalszej możliwości współpracy z Jarosławem Buzarewiczem. Ostatecznie miasto odwołało go z funkcji dyrektora Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, informując jednocześnie, że to efekt złożonej przez dyrektora rezygnacji.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że nie będzie konkursu na nowego dyrektora ośrodka. Wszystko wskazuje na to, że cała sytuacja doprowadzi do połączenia Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury z Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w jedną instytucję.

 

Dodano: 5 stycznia 2023 15:43
`