nasz news Dyrektor do spraw lecznictwa wciąż pracuje – zapewnia szpital. Placówka tłumaczy się także z pisma o kryzysowej sytuacji

18 stycznia 2022 12:57. Infografika. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Specjalistyczny Szpital imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu w specjalnym oświadczeniu informuje, że doktor Marceli Łukaszewski sprawuje funkcję pełniącego obowiązki zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. W ten sposób placówka odnosi się do naszych wczorajszych doniesień dotyczących rezygnacji doktora Łukaszewskiego. 

Wczoraj informowaliśmy o tym, że doktor Łukaszewski złożył rezygnację ze stanowiska. Szpital w swoim oświadczeniu nie informuje czy tak się stało. Zapewnia jedynie, że doktor Łukaszewski pełni funkcję dyrektora do spraw lecznictwa nieprzerwanie od 1 stycznia tego roku. Nasze informacje dotyczące zapowiadanej rezygnacji pochodziły z dwóch niezależnych źródeł. 

Szpital odnosi się także do informacji zawartych w wewnętrznym piśmie, w którym doktor Łukaszewski informował o kryzysowej sytuacji na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wałbrzyskiego szpitala i apelował do ordynatorów poszczególnych oddziałów o oddelegowanie medyków do dyżurów. 

– Występujące w treści pisma stwierdzenia o wystąpieniu sytuacji kryzysowej, odnoszą się do czynionych przez Szpital przygotowań do podejmowania intensywnych działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w ramach nadchodzącej V-fali zachorowań wśród mieszkańców naszego regionu – czytamy w oświadczeniu. 

W naszej ocenie nie do końca pokrywa się to z treścią pisma, w którym doktor Łukaszewski apelował o niezwłoczne uzupełnienie braków kadrowych i reakcję w ciągu 48 godzin. Nie wskazuje to zatem na przygotowania do piątej fali pandemii, która ma uderzyć w nasz region za kilka tygodni. 

Komentarz redakcji:

To pierwsza sytuacja, w której szpital w ciągu ostatnich miesięcy w jakikolwiek sposób odniósł się do naszych pytań czy publikacji. W ciągu kilku ostatnich miesięcy kierowaliśmy pytania w sprawie sytuacji w placówce do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który zarządza szpitalem. Pytania miały być przekazywane do Wałbrzycha, do szpitala. Odpowiedzi nie uzyskiwaliśmy.

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 18 stycznia 2022 12:57
`