Dyrektor do spraw lecznictwa wciąż pracuje – zapewnia szpital. Placówka tłumaczy się także z pisma o kryzysowej sytuacji

18 stycznia 2022 12:57. Infografika. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Specjalistyczny Szpital imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu w specjalnym oświadczeniu informuje, że doktor Marceli Łukaszewski sprawuje funkcję pełniącego obowiązki zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. W ten sposób placówka odnosi się do naszych wczorajszych doniesień dotyczących rezygnacji doktora Łukaszewskiego. 

Wczoraj informowaliśmy o tym, że doktor Łukaszewski złożył rezygnację ze stanowiska. Szpital w swoim oświadczeniu nie informuje czy tak się stało. Zapewnia jedynie, że doktor Łukaszewski pełni funkcję dyrektora do spraw lecznictwa nieprzerwanie od 1 stycznia tego roku. Nasze informacje dotyczące zapowiadanej rezygnacji pochodziły z dwóch niezależnych źródeł. 

Szpital odnosi się także do informacji zawartych w wewnętrznym piśmie, w którym doktor Łukaszewski informował o kryzysowej sytuacji na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wałbrzyskiego szpitala i apelował do ordynatorów poszczególnych oddziałów o oddelegowanie medyków do dyżurów. 

REKLAMA

– Występujące w treści pisma stwierdzenia o wystąpieniu sytuacji kryzysowej, odnoszą się do czynionych przez Szpital przygotowań do podejmowania intensywnych działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w ramach nadchodzącej V-fali zachorowań wśród mieszkańców naszego regionu – czytamy w oświadczeniu. 

W naszej ocenie nie do końca pokrywa się to z treścią pisma, w którym doktor Łukaszewski apelował o niezwłoczne uzupełnienie braków kadrowych i reakcję w ciągu 48 godzin. Nie wskazuje to zatem na przygotowania do piątej fali pandemii, która ma uderzyć w nasz region za kilka tygodni. 

Komentarz redakcji:

To pierwsza sytuacja, w której szpital w ciągu ostatnich miesięcy w jakikolwiek sposób odniósł się do naszych pytań czy publikacji. W ciągu kilku ostatnich miesięcy kierowaliśmy pytania w sprawie sytuacji w placówce do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który zarządza szpitalem. Pytania miały być przekazywane do Wałbrzycha, do szpitala. Odpowiedzi nie uzyskiwaliśmy.

 

Dodano: 18 stycznia 2022 12:57
`