Dymisja Michała Dworczyka. To kwestia godzin lub dni

29 września 2022 21:16. Minister Michał Dworczyk. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wbrew medialnym spekulacjom nie będzie zmiany na stanowisku premiera – informuje na TT Polska Agencja Prasowa. PAP cytuje Ryszarda Terleckiego, który mówi także o tym, że rezygnację złoży natomiast Michał Dworczyk. Jego odejście to kwestia godzin lub dni.

O tym, że Michał Dworczyk złoży rezygnację, Ryszard Terlecki poinformował po wyjazdowym posiedzeniu Prawa i Sprawiedliwości w Pułtusku.

Przypomnijmy, w 2019 roku Dworczyk został posłem z okręgu wałbrzyskiego. Zebrał wówczas ponad 58 tysięcy głosów. Michał Dworczyk szybko został ministrem bez teki. W rządzie pełni funkcję Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W czasie pandemii był pełnomocnikiem rządu do sprawa narodowego programu szczepień.

REKLAMA

Wiosną tego roku Dworczyk pożegnał się ze stanowiskiem koordynatora dolnośląskiego Prawa i Sprawiedliwości. Była to pochodna decyzji komitetu politycznego partii, który w czerwcu zmienił strukturę partii. Z 41 okręgów zrobiono 94.

Michał Dworczyk pojawiał się w ostatnich miesiącach dość często w związku z korespondencją elektroniczną, która została opublikowana, a miała pochodzić z jego skrzynki pocztowej.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 września 2022 21:16
`