Dymisja Michała Dworczyka. To kwestia godzin lub dni

29 września 2022 21:16. Minister Michał Dworczyk. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wbrew medialnym spekulacjom nie będzie zmiany na stanowisku premiera – informuje na TT Polska Agencja Prasowa. PAP cytuje Ryszarda Terleckiego, który mówi także o tym, że rezygnację złoży natomiast Michał Dworczyk. Jego odejście to kwestia godzin lub dni.

O tym, że Michał Dworczyk złoży rezygnację, Ryszard Terlecki poinformował po wyjazdowym posiedzeniu Prawa i Sprawiedliwości w Pułtusku.

Przypomnijmy, w 2019 roku Dworczyk został posłem z okręgu wałbrzyskiego. Zebrał wówczas ponad 58 tysięcy głosów. Michał Dworczyk szybko został ministrem bez teki. W rządzie pełni funkcję Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W czasie pandemii był pełnomocnikiem rządu do sprawa narodowego programu szczepień.

Wiosną tego roku Dworczyk pożegnał się ze stanowiskiem koordynatora dolnośląskiego Prawa i Sprawiedliwości. Była to pochodna decyzji komitetu politycznego partii, który w czerwcu zmienił strukturę partii. Z 41 okręgów zrobiono 94.

Michał Dworczyk pojawiał się w ostatnich miesiącach dość często w związku z korespondencją elektroniczną, która została opublikowana, a miała pochodzić z jego skrzynki pocztowej.

 

Dodano: 29 września 2022 21:16
.
 • Dębe pisze:

  Cały PiS wywalić, nic tu nie zrobili, tylko kasę brali.

 • Kanysz pisze:

  DWORCZYK DZIĘKI JEGO MEILOM, MOGLISMY DOWIEDZIEĆ JAKIE PANUJA AFERY W PISIE. NA CO WYDAJĄ PIENIĄDZE.
  WPADŁ TEŻ NA AFERZE ŚMIECIOWEJ. DLATEGO TYLE PŁACI SIĘ ZA ŚMIECI.

  PIS CHCE SIĘ WYBIELIC USUWAJĄC GO. ALE TO TAK NIE DZIAŁA.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `