Dwukrotnie dźgnął brata nożem, bo ten nie dbał o… higienę intymną

11 lutego 2019 11:19. Fotografia archiwum. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Groźnie mogła skończyć się sprzeczka dwóch braci, do której doszło w ubiegłym tygodniu na Sobięcinie. 21-latek po kłótni ze starszym bratem dwukrotnie wbił mu nóż w plecy. 31-latek trafił do szpitala. Obrażenia nie zagrażały jednak jego życiu.

Do awantury pomiędzy braćmi doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Karkonoskiej w Wałbrzychu. Młodszy mężczyzna awanturował się, bo uważał, że jego starszy brat nienależycie dba o higienę intymną – wynika z ustaleń policji. Sprzeczka zakończyła się atakiem z użyciem noża. 31-latek otrzymał dwa ciosy w plecy. Mężczyzna trafił do szpitala, obrażenia nie były jednak poważne.

W czasie policyjnej interwencji okazało się, że obaj panowie byli pod wpływem alkoholu. Sprawca miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, a raniony mężczyzna ponad półtora.

REKLAMA

Napastnik nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył, że nie chciał zrobić bratu krzywdy, a jedynie go nastraszyć. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia. Wobec 21-latka zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 lutego 2019 11:19
`