Dwie oferty na budowę wieży widokowej na Dzikowcu. Najtańsza na niespełna siedem milionów złotych

16 marca 2023 12:30. Koncepcja wieży widokowej na Dzikowcu. Źródło: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na budowę wieży na Dzikowcu. Nową atrakcję chce budować Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Wieża ma mieć ponad trzydzieści metrów wysokości. Droższa oferta opiewa na ponad osiemnaście milionów złotych, tańsza na niespełna siedem milionów.

Dziś otworzyliśmy oferty w postępowaniu przetargowym na budowę wieży widokowej wraz z systemem monitoringu na SZCZYCIE góry Dzikowiec (SZCZYT góry to nie wyciąg i ośrodek Dzikowiec). Przedmiotowa inwestycja realizowana będzie na styku trzech gmin: Czarny Bór, Boguszów-Gorce i Mieroszów i ma na celu pobudzenie turystyki oraz zapewnienie bezpieczeństwa w bardzo trudnym terenie – informuje Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

Wieża ma mieć wysokość około 38-39 metrów. Dodatkowo w przyszłości ma być nośnikiem monitoringu przeciw pożarowego dla Lasów Państwowych oraz przekaźnikiem sygnału radiowego dla straży pożarnej czy policji.

REKLAMA

Inwestycja finansowana ze środków Rządowego Programu POLSKI ŁAD i budżetu Powiatu Wałbrzyskiego. My nie obiecujemy, my realizujemy i dotrzymujemy słowa – dodaje Starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Najniższą ofertę w przetargu zaproponowała Firma Tatry, która wybudowała już kilka wież na Dolnym Śląsku.

Przypomnijmy, budowa wieży widokowej rozpoczęła się także w Wałbrzychu w Parku Jana III Sobieskiego. Nowa atrakcja powstaje w okolicy schroniska Harcówka i ma liczyć także ponad trzydzieści metrów wysokości. Miasto wybrało firmę, która wybuduje wieżę za ponad 10 milionów złotych.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 marca 2023 12:30
`