Dwaj młodzieńcy w wieku 16 i 18 lat podejrzani o kradzież zatrzymani przez policję

14 grudnia 2023 14:29. fot. użyczone Policja Wałbrzych

Tematy: 


Policjanci z Wałbrzycha, zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież sporej ilości wyrobów tytoniowych oraz alkoholowych, o łącznej wartości 5 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło ponad tydzień temu w jednym ze sklepów w Głuszycy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, realizując informacje własne, w miniony poniedziałek zatrzymali dwóch młodych mieszkańców powiatu wałbrzyskiego w wieku 16 i 18 lat. Wcześniej, po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych, mundurowi ustalili, że to właśnie te osoby w dniu 5 grudnia tego roku, wykorzystując nieuwagę ekspedientki, zabrały z jednego z sklepów przy ul. Łukasiewicza w Głuszycy artykuły tytoniowe i alkoholowe o łącznej wartości 5 tys. złotych – informuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.

Mężczyzna w wieku 18 lat usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku młodszego sprawcy, będącego nieletnim, materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 grudnia 2023 14:29
`