Dwaj 16-latkowie skopali starszego od siebie mężczyznę. Nieletni napastnicy byli pijani

18 maja 2023 09:08. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Młodzi napastnicy pobili 27-letniego mężczyznę i ukradli mu portfel z dokumentami oraz paczkę papierosów. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z prewencji pierwszego komisariatu, obaj sprawcy rozboju zostali zatrzymani. Okazało się, że to dwaj pijani 16-latkowie.

Do zdarzenia doszło 12 maja na jednej z bocznych ulic Poniatowa. Dwóch 16-latków spotkało tam znanego im osobiście 27-latka. Między nimi doszło do utarczki słownej, a następnie młodzi napastnicy zaatakowali 27-latka, uderzając go szklaną butelką w głowę. Kiedy mężczyzna upadł, został skopany po całym ciele. Następnie ukradli mu portfel z dokumentami oraz paczkę papierosów. Ofiara została przewieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy.

Funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali obu sprawców rozboju. Policjanci odzyskali skradzione mienie i przewieźli nieletnich do policyjnej izby zatrzymań w Legnicy.

REKLAMA

Okazało się, że obaj zatrzymani 16-latkowie byli pijani. Pierwszy z nich miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, a drugi blisko dwa promile. Mężczyzna, którego pobili, również był nietrzeźwy, wydmuchał blisko półtora promila alkoholu.

Obaj nieletni trafią do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich losie. Zgodnie z „Ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich”, wobec osoby popełniającej czyny karalne – tak jak w tym przypadku – mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 maja 2023 09:08
`