Dwa miliony złotych kosztowała już baza hufca ZHP w Wilczu. Prace trwają także zimą

29 grudnia 2021 10:40. W bazie ZHP w Wilczu trwają prace wykończeniowe fot. użyczone / Artur Marlinga

Obiekt w bazie hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej w Wilczu musiał powstać, by harcerze mogli dalej organizować tutaj obozy. To kuchnia, magazyny i część sypialnia. Inwestycja jest już na finiszu. Harcerze wciąż liczą na pomoc.

W minionym sezonie udało się zorganizować w bazie obozy. Nowy obiekt nie był jeszcze użytkowany, choć można powiedzieć, że był na ukończeniu.

Ukończone jest wszystko na parterze. To znaczy jest zrobiona stołówka, kuchnia wraz ze sprzętem i magazyny żywnościowe także są skończone. Do skończenia są na pierwszym piętrze pokoje dla około czterdziestu osób i elewacja – mówi Artur Marlinga, komendant Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej.

REKLAMA

Harcerze mają już wyposażenie kuchni. Część udało się kupić, część przekazał wałbrzyski urząd.

Dalej jesteśmy otwarci na współpracę z różnymi instytucjami. Na chwilę obecną potrzebujemy profili i płyt gipsowo-kartonowych – dodaje Marlinga.

Obiekt został zabezpieczony na zimę i wewnątrz prace będą prowadzone. W całości nowy budynek ma być oddany w maju przyszłego roku.

Z wyliczeń, które prowadzimy wynika, że już dwa miliony złotych na to poszło – dodaje komendant hufca.

Harcerze chcą w bazie w Wilczu organizować obozy nie tylko dla harcerzy, ale także między innymi dla dzieci, które są pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 grudnia 2021 10:40
`