Dużo policji na drogach. Pod lupą mundurowych zachowanie kierowców i pieszych na, i w okolicach przejść

28 września 2022 08:15. Dużo policji na drogach. Pod lupą mundurowych zachowanie kierowców i pieszych na i w okolicach przejść fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Od rana trwają dziś policyjne kontrole w ramach akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci pojawili się głównie w okolicach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów na ruchliwych drogach w Wałbrzychu i na terenie powiatu wałbrzyskiego.

 W trakcie akcji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają szczególną uwagę na zachowanie się kierujących pojazdami w stosunku do pieszych oraz rowerzystów, a także osób korzystających z hulajnóg, czy też deskorolek. Policjanci nadzorują także prawidłowość poruszania się tych uczestników ruchu drogowego po jezdni, chodnikach i drogach dla rowerów oraz sprawdzają, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, a także czy stosują się do sygnalizacji świetlnej – informuje policja.

Mundurowi po raz kolejny przypominają, że wyprzedzanie przed czy na przejściu dla pieszych lub przejeździe dla rowerów, oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się by ustąpić pierwszeństwa pieszemu są głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych czy rowerzystów. Jednocześnie policjanci apelują o rozwagę do pieszych.

REKLAMA

–  Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy rozejrzeć się i nie korzystać z telefonu komórkowego, w sposób utrudniający obserwowanie tego co dzieje się na drodze. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd, także na przejściu dla pieszych, wciąż jest niedozwolone – apeluje policja.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 września 2022 08:15
`