Duża zniżka na bilety dla turystów. Koleje Dolnośląskie i Zamek Książ podpisały porozumienie

1 sierpnia 2018 16:28. .... fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Koleje Dolnośląskie i Zamek Książ podpisały dziś porozumienie o wzajemnej współpracy, która w efekcie przełożyć ma się na dalszy rozwój ruchu turystycznego w Aglomeracji Wałbrzyskiej . W myśl podpisanej dziś deklaracji wszyscy, którzy zechcą dojechać dolnośląskimi pociągami do Zamku Książ, zapłacą za bilet o 30% mniej.

Są dwa warunki otrzymania zniżki. Po pierwsze – kupić bilet powrotny z dowolnej stacji obsługiwanej przez Koleje Dolnośląskie do Wałbrzycha Szczawienko z zaznaczeniem, że jedzie się do Zamku Książ. To wtedy zostanie naliczona zniżka. W drodze powrotnej należy konduktorowi okazać, poza biletem na przejazd, także bilet do Zamku. W przypadku zagubienia bądź po prostu nieposiadania takowego – konduktor doliczy różnicę do pełnej ceny biletu.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji podpisania porozumienia wice prezes Kolei Dolnośląskich swoją ofertą pragnie wyjść poza schemat tradycyjnego przewoźnika, oferującego transport z punku A do B. Ideą proponowanych udogodnień jest namawianie Dolnoślązaków do coraz częstszego przesiadania się z samochodu do komunikacji publicznej.

REKLAMA

Szacuje się, że z porozumienia, które zawarte zostało na 12 miesięcy, skorzysta kilkanaście tysięcy pasażerów. W 2017 roku Zamek Książ odwiedziło ok. 400 tysięcy turystów. Jak powiedziała prezes Anna Żabska, wliczając osoby, które nie kupiły biletu do Zamku, liczba ta może być nawet dwukrotnie wyższa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 sierpnia 2018 16:28
`