Duża zniżka na bilety dla turystów. Koleje Dolnośląskie i Zamek Książ podpisały porozumienie

1 sierpnia 2018 16:28. .... fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Koleje Dolnośląskie i Zamek Książ podpisały dziś porozumienie o wzajemnej współpracy, która w efekcie przełożyć ma się na dalszy rozwój ruchu turystycznego w Aglomeracji Wałbrzyskiej . W myśl podpisanej dziś deklaracji wszyscy, którzy zechcą dojechać dolnośląskimi pociągami do Zamku Książ, zapłacą za bilet o 30% mniej.

Są dwa warunki otrzymania zniżki. Po pierwsze – kupić bilet powrotny z dowolnej stacji obsługiwanej przez Koleje Dolnośląskie do Wałbrzycha Szczawienko z zaznaczeniem, że jedzie się do Zamku Książ. To wtedy zostanie naliczona zniżka. W drodze powrotnej należy konduktorowi okazać, poza biletem na przejazd, także bilet do Zamku. W przypadku zagubienia bądź po prostu nieposiadania takowego – konduktor doliczy różnicę do pełnej ceny biletu.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji podpisania porozumienia wice prezes Kolei Dolnośląskich swoją ofertą pragnie wyjść poza schemat tradycyjnego przewoźnika, oferującego transport z punku A do B. Ideą proponowanych udogodnień jest namawianie Dolnoślązaków do coraz częstszego przesiadania się z samochodu do komunikacji publicznej.

Szacuje się, że z porozumienia, które zawarte zostało na 12 miesięcy, skorzysta kilkanaście tysięcy pasażerów. W 2017 roku Zamek Książ odwiedziło ok. 400 tysięcy turystów. Jak powiedziała prezes Anna Żabska, wliczając osoby, które nie kupiły biletu do Zamku, liczba ta może być nawet dwukrotnie wyższa.

Dodano: 1 sierpnia 2018 16:28
`