Duża grupa migrantów przeszła przez Głuszycę? Dziś od rana wzmożone patrole policji i straży granicznej

10 października 2023 12:58. Straż Graniczna patrolująca okolice ulicy Sudeckiej w Głuszycy. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W niedzielę w internecie pojawił się filmik, na którym widać grupę osób idących wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 380 w Głuszycy. Z relacji mieszkańców miejscowości wynika, że mogli to być migranci. Takie grupy miały przejść przez Głuszycę w sobotę i niedzielę. Dziś przy granicy pojawiły się wzmożone patrole policji i straży granicznej.

Z naszych informacji wynika, że do Polski od strony Czech mogły wejść w weekend dwie grupy migrantów. Pierwsza w sobotę, licząca od kilkunastu do kilkudziesięciu osób i druga w niedzielę równie liczna.

Jedną z takich grup miał zarejestrować właśnie mieszkaniec regionu w czasie przejazdu przez Głuszycę. Widać na nim grupę osób idących ulicą Turystyczną w kierunku głównej drogi w Głuszycy. Ulica Turystyczna to droga prowadząca do Unisławia Śląskiego wzdłuż, której znajdują się lasy, przez które biegnie granica. Film miał być zarejestrowany w sobotę około godziny piętnastej.

REKLAMA

Dziś od rana w Głuszycy pojawiły się wzmożone patrole policji i straży granicznej. Patrolowano szczególnie okolice Łomnicy. Z naszych informacji wynika, że dziś służby nie trafiły na osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę czesko-polską.

O komentarz poprosiliśmy policję. Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu potwierdza poranne działania w tym rejonie. Patrole wysłano po zgłoszeniu jednego z mieszkańców, który zobaczył nagranie w internecie. Policja potwierdza, że dziś nie trafiono na osoby, które mogły nielegalnie przekroczyć granicę.

Przypomnijmy, od 4 października przywrócono tymczasowo kontrole na granicy polsko-słowackiej. Granicę można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach. To właśnie przez Słowację zdaniem służb najwięcej osób trafiało do Polski w sposób nielegalny. Niewykluczone, że po uszczelnieniu granicy na tym odcinku, grupy kierują się dalej w kierunku Czech, skąd wkraczają do Polski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 października 2023 12:58
`