Duża frekwencja na zawodach ujeżdżeniowych

Tematy: 


Rekordowa ilość 80 uczestników wzięła udział w Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej i Akademickiej w Ujeżdżeniu, które już po raz XIII odbyły się w Stadzie Ogierów Książ. W 90 przejazdach na piaszczystym czworoboku pary jeździec i koń zmagały się z zadaniami konkursowymi, w których oceniane były takie element jak chód, impuls, posłuszeństwo oraz postawa i dosiad jeźdźca. Zawody skierowane są do dzieci i młodzieży, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem konnym.

– Nasze zawody są jedyne w swoim rodzaju ponieważ mamy klasyfikację szkolną według kategorii wiekowych. Później rozgrywane są konkursy towarzyskie, w których zawodnicy jadą programy Polskiego Związku Jeździeckiego. Mamy konkurs parajeździecki pierwszy krok, gdzie osoby niepełnosprawne mogą zacząć swoją karierę ze sportem. – mówi Katarzyna Kopera Dyrektor zawodów.

REKLAMA

Mistrzostwa młodzieży cieszą się dużym zainteresowaniem i co roku przyciągają coraz większą ilość amatorów sportu jeździeckiego. Wśród uczestników są również zawodnicy z regionalnych szkół jeździeckich.  Udział w zawodach daje adeptom sztuki dresażu możliwość rozpoczęci kariery sportowej oraz uczy ich cierpliwości, dokładności i dyscypliny. Na kolejną edycję mistrzostw zapraszamy już za rok.

 

Dodano: 4 czerwca 2019 20:50

Pozostałe informacje