Dodano: 16 maja 2022 10:12

Druk 3D, roboty czy okulary VR. Tak dziś wygląda nauka w szkołach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziś uczniowie sami projektują i drukują pomoce naukowe. Składają roboty, a później je programują. Mogą w wirtualnym świecie zwiedzać ciekawe miejsca. O tym, jak wykorzystywać pracownie Laboratoria Przyszłości i metody edukacji STEAM w Wałbrzychu rozmawiali w piątek specjaliści z całego regionu.

Specjaliści zauważają, że dziś nowe technologie towarzyszą nam na każdym kroku naszego życia. To dorośli muszą pokazać dzieciom jak z nich korzystać i jak to robić z głową. W szkołach pojawiają się już nie tylko tablice multimedialne. Uczniowie coraz częściej uczą się wykorzystują roboty, okulary VR czy druk 3D.

Druk 3D. Dziś dzieci sami projektują pomoce naukowe – przyznaje Krzysztof Kaszuba z Centrum Edukacji Steam KidsTech.

REKLAMA

Dzieci bardzo często tego rodzaju pomoce naukowe wykorzystują dość intuicyjnie. Przedstawiciele KidsTech podkreślają, że wystarczy, aby nauczyciel był dla nich swojego rodzaju przewodnikiem czy mentorem.

W przedszkolu czy szkole podstawowej my ich nie uczymy konkretnego języka programowania. My ich uczymy pewnego sposobu rozwiązywania problemu. Później oni, niezależnie od tego jaki język będą wykorzystywać, będą programować – dodaje Kaszuba.

Nowe technologie w nauce z powodzeniem wykorzystywane są już w wałbrzyskich szkołach. We wszystkich podstawówkach są Laboratoria Przyszłości.

Od kilku lat wykorzystujemy już możliwości, jakie daje nam STEAM Edukacja. Już w przedszkolach mamy magiczne dywany czy sale doświadczenia świata – przyznaje Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

O STEAM – edukacji w Laboratoriach Przyszłości rozmawiano w piątek w czasie specjalnej konferencji zorganizowanej przez KidsTech – bawimy się nauką, Fundację edTech Poland oraz miasto Wałbrzych.

Uczestnicy spotkali się w Starej Kopalni, gdzie dyskutowali o tym, jak wdrażać narzędzia i metody edukacji STEAM oraz jak wykorzystywać pracownie Laboratoria Przyszłości.

Kids Tech, Labolatoria Przyszłości a. Pisarska/Dziennik Wałbrzych


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także