Dodano: 29 listopada 2023 14:01

Drogie samochody z Niemiec, na jednej ze zgorzeleckich posesji. Paserowi grozi 5 lat więzienia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali 41-latka, zajmującego się paserstwem. Mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia 5-miesięcznej kary. Na jego posesji w pomieszczeniach gospodarczych znaleźli samochód marki Audi oraz liczne części do Porsche.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy Nysa w wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej uzyskali informację o miejscu, gdzie może znajdować się skradziony pojazd. W tej sprawie funkcjonariusze skierowali się na jedną z posesji w gminie Zgorzelec, gdzie zatrzymali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 41-latka. Mężczyzna poszukiwany był celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa – informuje dolnośląska policja.

Przy współpracy z niemiecką policją, funkcjonariusze ustalili, że Audi zostało skradzione dzień wcześniej, a Porsche skradziono w marcu tego roku. Oba samochody pochodziły z Niemiec. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę. nie mniejszą niż 200 tysięcy złotych. Teraz mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

fot. użyczone Policja Dolny Śląsk

fot. użyczone Policja Dolny Śląsk

fot. użyczone Policja Dolny Śląsk

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także