Dramatyczna sytuacja w wałbrzyskich szkołach. Kilkadziesiąt klas na nauczaniu zdalnym, mnóstwo dzieci chorych

5 listopada 2021 12:46. Szkoła. Fot. ilustracyjna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Już aż 32 klasy z wałbrzyskich podstawówek zostało skierowanych na naukę zdalną lub hybrydową. W jednej ze szkół od poniedziałku do szkoły nie przyjdą uczniowie wszystkich klas 4-8.

O dramatycznej sytuacji w wałbrzyskich podstawówkach mówiła wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska. W 10 z 15 wałbrzyskich szkołach podstawowych Sanepid wyłączył z nauki już 34 klasy. Chorują przede wszystkim dzieci niezaszczepione w klasach 4-8. Najgorsza sytuacja jest w szkole podstawowej nr 28 w śródmieściu. Tam od poniedziałku Sanepid odwołał zajęcia stacjonarne dla wszystkich uczniów klas 4-8. Odrobinę lepiej jest w szkołach średnich. Tam, gdzie poziom zaszczepienia jest dużo wyższy, na naukę zdalną w 4 z 7 szkół odesłano tylko 4 klasy.

Jak powiedziała nam prezydent Bielawska zainteresowanie szczepieniami w Wałbrzychu dotyczy niemal wyłącznie osób chcących zaszczepić się trzecią dawką. Tych, którzy po raz pierwszy się szczepią policzyć można dziennie na palcach dwóch rąk. Pracujący 3 dni w tygodniu punkt szczepień w Starej Kopalni stoi niemal pusty. Decyzję o tym, które klasy mają przejść na nauczanie stacjonarne podejmuje Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna na podstawie informacji o pozytywnych testach na obecność wirusa SarsCov-2 oraz konsultacji z dyrekcją szkoły. Wczoraj Minister Edukacji Narodowej zapowiedział, że nie planuje wprowadzenia nauki zdalnej we wszystkich szkołach.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 listopada 2021 12:46
`