Dramatyczna sytuacja na Podgórzu. Po deszczu gryzący dym rozszedł się po ulicach.

5 lipca 2015 14:31. Gryzący dym z płonącego składowiska odpadów niebezpiecznych Mo-Bruk dotarł do Rybnicy Leśnej. Pani Jagoda wracając do domu dostała się w chmurę takich właśnie oparów. Lipiec 2015. Fot. Patrycja Szuman

Tematy: 


W centrum spadł deszcz, dogaszając częściowo płonące odpady w Mo-Bruku. Z pogorzeliska wydobywają się gryzące kłęby lepkiego dymu, który zaległ część Podgórza i Rybnicę Leśną. Mieszkańcy, którzy zmuszeni byli wyjść z domów opowiadają o odruchu wymiotnym jakiego dostają na ulicach.

Wszystko to z powodu pożaru jaki w niedzielę 5 lipca, ok godz. 2 w  wybuchł na składowisku odpadów Mo-Bruk. Z ogniem podjęło walkę kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej. Deszcz, który spadł na pogorzelisko w niedzielne popołudnie spowodował gwałtowną emisję dymu z płonących plastików, styropianów, pianek poliuretanowych i innych odpadów składowanych przez Mo-Bruk.

Służby ratunkowe apelują o zgłaszanie każdego przypadku złego zasłabnięcia i słabego samopoczucia związanego z rozprzestrzeniającym się dymem z Mo-Bruku.

Dodano: 5 lipca 2015 14:31
.
 • Danuta Weier / Fila pisze:

  Niebezpieczne odpady płoną, a wy mówicie że nie zagraża to zdrowiu? Nie wierzę w tą bajkę. Ten czarny, niebezpieczny dym jest bardzo szkodliwy, powinni wszystkich mieszkańcow ewakuować i maski na twarz nosić, żeby tego świństwa nie wdychać. To jest traktowane jakby nic strasznego się nie stało, dopiero po latach będą widoczne skutki.

 • jestem z podgórza pisze:

  pieką mnie oczy,boli głowa, drapie w gardle ,chce mi się wymiotować ,jadę na pomoc dorażną

 • jestem z podgórza pisze:

  nie można dodawać komentarzy ?

 • pati pisze:

  Mieszkam bardzo blisko, okna pozamykane ale w taka pogodę to w domu jak w saunie :\ najbardziej boje się o dzieci ze musza do wdychać… Wczoraj dużo byla na „świeżym powietrzu” w tej sytuacji śmiesznie to brzmi a pól nocy wymiotowalam. Nam nadzieje ze to tylko zbieg okoliczności. Chca potruć ludzi tym dziadostwem ??

 • Japado pisze:

  Czy to nie w ramach projektu PO – Zielony Wałbrzych?

 • Piotr pisze:

  Odpowiedzialnych/maczajacych paluchy w tym interesie wywiesic na wiadukcie wjazdowym i niech jara sie calosc!!!!

 • Zygmunt Zawadzki pisze:

  szkoda że dym do ratusza nie doszedł.
  Ciekawe czy też byłby taki 'zdrowy’

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `