Dożywocie dla nożownika z Ząbkowic Śląskich

28 sierpnia 2018 12:42. Kamil M. Podczas rozprawy w Sądzie Okręgowym w Świdnicy w 2018 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Na karę dożywotniego więzienia skazał Sąd Okręgowy w Świdnicy 21-letniego mężczyznę, który w 2017 roku w Ząbkowicach Śląskich zasztyletował swoją dziewczynę. Ogłaszając wyrok sędzia podkreślał wyjątkową brutalność czynu, który nazwał okrutnym i bestialskim.  Pokreślił chorobliwą zaborczość mężczyzny, który nie mogąc znieść rozstania z dziewczyną – zabił. Sprawca nie wyraził skruchy, nie okazał też żadnych emocji. Jedynym komentarzem do wyroku była prośba o odizolowanie od innych więźniów w obawie o własne bezpieczeństwo.

Do tragedii doszło w 2017 r. w Ząbkowicach Śląskich. W jednym z mieszkań doszło do awantury, podczas której 21-letni Kamil M. nie mogąc pogodzić się z rozstaniem z 19-letnią Aleksandrą zadał jej ponad 100 ciosów nożem z tak potężną siłą, że połamał narzędzie zbrodni.

Kiedy w kuchni szukał innego noża, krwawiąca, jeszcze żywa kobieta zdołała się wyczołgać na klatkę schodową. Tam prawdopodobnie mężczyzna dopadł ją po raz drugi i zabił. Ciało odnaleziono na półpiętrze. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Podczas składania zeznań nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

REKLAMA

Dziś sąd skazując Kamila M. na dożywocie ocenił, że mężczyzna nie wykazuje skruchy ani nie rokuje szans na resocjalizację. O przedterminowe zwolnienie mężczyzna będzie się mógł ubiegać dopiero po 40 latach. Wyrok nie jest prawomocny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 sierpnia 2018 12:42
`