Dodano: 8 października 2022 09:19

Dotkliwe kary dla piłkarskiego Górnika Wałbrzych. To efekt zamieszek wywołanych przez kibiców w Oławie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obustronny walkower, kara pieniężna, zakaz rozgrywania meczów z udziałem publiczności oraz zakaz wyjazdów zorganizowanych kibiców – takie kary na piłkarski Górnik Wałbrzych nałożyła Komisja Dyscyplinarna Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – podokręg Jelenia Góra. Kary nałożono w związku z zamieszkami wywołanymi przez kibiców na wyjazdowym spotkaniu w Oławie.

Nałożone kary wynikają z naruszenia zasad porządku i bezpieczeństwa – czytamy w komunikacie wydanym przez komisję dyscyplinarną.

Jak informuje Gazeta Wrocławska, Górnik Wałbrzych musi zapłacić 15 tysięcy złotych. Do końca sezonu piłkarze będą rozgrywać mecze u siebie bez udziału kibiców. Do końca sezonu zakaz wyjazdu na spotkania otrzymały także zorganizowane grupy kibiców wałbrzyskiej drużyny.

REKLAMA

Dziś piłkarze Górnika Wałbrzych zmierzą się z Słowianinem Wolibórz. Czwaroligowy pojedynek rozpocznie się o godzinie 12.oo na bocznym boisku Aqua-Zdroju. Zgodnie z decyzją komisji dyscyplinarnej – bez udziału publiczności.

Przypomnijmy, do zamieszek na spotkaniu Moto Jelcz Oława z Górnikiem Wałbrzych doszło pierwszego października w Oławie. Spotkanie zostało przerwane w dwudziestej szóstej minucie, gdy Górnik przegrywał zero do dwóch. Wówczas kibice z Wałbrzycha próbowali wejść na murawę. Policja użyła armatki wodnej. Po zamieszkach, bezpośrednio w związku z nimi, zatrzymano trzy osoby.

Fot. źródło: Olawa24.pl

Fot. źródło: Olawa24.pl

Fot. źródło: Olawa24.pl

Fot. źródło: Olawa24.pl

Fot. źródło: Olawa24.pl

Fot. źródło: Olawa24.pl

Fot. źródło: Olawa24.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także