Dodano: 9 lutego 2024 15:44

Dostaliście mandat od ZDKiUM za niezapłacone parkowanie? Być może niesłusznie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dostaliście mandat od ZDKiUM za niezapłacone parkowanie? Być możne niesłusznie. Nasz czytelnik dowiódł swoich racji i otrzymał zwrot niesłusznie pobranej opłaty karnej. Prosi o nagłośnienie sprawy – być może takich osób jest więcej.

Sytuacja, którą opisujemy, miała miejsce w styczniu tego roku. Nasz czytelnik zaparkował samochód w nieużywanych zatokach autobusowych na ulicy Chrobrego. Po powrocie okazało się, że za wycieraczką ma wezwanie do zapłaty mandatu za nieuiszczenie opłaty w I strefie płatnego parkowania.

Nasz czytelnik karę zapłacił, ale w piśmie skierowanym do ZDKiUM odwołał się od decyzji, wskazując, że miejsce nie było oznaczone znakiem drogowym, a zatoki przy Chrobrego nie były wymienione na stronie internetowej ZDKiUM jako płatne miejsca parkingowe.

REKLAMA

– W odpowiedzi na moje odwołanie pani z ZDKiUM odpisała mi, że strona internetowa nie jest źródłem informacji na temat płatnych stref parkowania. – relacjonuje nasz czytelnik, przedstawiając kopię korespondencji z Zarządem Dróg. – Na pewno od czasu, kiedy dostałem mandat do mojej korespondencji ze ZDKiUM nie było tam też znaku informującego o płatnej strefie parkowania.

Ostatecznie racje naszego czytelnika zostały przez urzędników uznane, a niesłusznie nałożona kara ma zostać zwrócona. Uaktualniono też informacje na stronie internetowej ZDKiUM oraz postawiono odpowiedni znak informacyjny przy zatokach. Nasz czytelnik prosi jednak o nagłośnienie sprawy, w razie, gdyby osób ukaranych w tym miejscu było więcej.

Na początku tygodnia zapytaliśmy mailowo pracowników ZDKiUM o to, ile osób zostało ukaranych przed oznaczeniem byłych zatok autobusowych jako część strefy płatnego parkowania. Zapytaliśmy też, czy niesłusznie nałożone kary zostaną zwrócone obligatoryjnie czy kierowcy muszą zgłaszać się sami. Zapytaliśmy w końcu o to, czy treści na oficjalnej stronie internetowej ZDKiUM są obowiązującym źródlem informacji czy nie. Wskazaliśmy czas publikacji tekstu, prosząc o szybką odpowiedź.

Do piątku, do czasu publikacji tego tekstu nie dostaliśmy odpowiedzi. Do sprawy na pewno będziemy wracać.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także