Dostałeś mandat? Zapłać kartą na miejscu… kusi dolnośląska policja

22 lipca 2022 18:18. Nowe radiowozy dla policji w Wałbrzychu. To dwie, warte ponad 200 tysięcy złotych hybrydy fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dolnośląska policja przypomina, że część radiowozów drogówki wyposażona jest w terminale płatnicze. Oznacza to, że mandat za przekroczenie prędkości czy inne wykroczenie można zapłacić bezpośrednio u policjanta. – To rozwiązanie szybkie i wygodne, bo osoba ukarana nie będzie już musiała fatygować się do banku lub na pocztę, aby uiścić grzywnę – kusi policja w komunikacie prasowym na swojej stronie.

Terminale płatnicze pojawiły się w radiowozach cztery lata temu. Przydają się między innymi w sytuacjach, gdy kary nakładane są na kierowców spoza Polski, którym policja nie może wystawić mandatu kredytowanego. Wcześniej patrol drogówki musiał z takim kierowcą jechać do najbliższego bankomatu. Mundurowi kuszą także polskich kierowców do wybierania tego rodzaju płatności.

Z rozwiązania bezdotykowego, szczególnie przydatnego w okresie pandemii, korzystają także bardzo często mieszkańcy województwa dolnośląskiego oraz inne osoby przejeżdżające przez nasz rejon. Płacąc mandat od razu w radiowozie, mogą bowiem zapomnieć o wizycie na poczcie, czy też w banku, z czym wiązało się wcześniej przyjęcie mandatu kredytowego – przekonuje policja.

REKLAMA

Osoby, które nie zdecydują się na płatność na miejscu, tak jak wcześniej, otrzymują mandat kredytowy, który należy opłacić w ciągu 7 dni — przelewem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 lipca 2022 18:18
`