REKLAMA
REKLAMA

Dolny Śląsk. Zaufała „inżynierowi z platformy wiertniczej”. Straciła kilka tysięcy złotych

1 lutego 2026 16:43. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu
REKLAMA

Ataki oszustów w naszym regionie to już codzienność. Tym razem ich ofiarą padła mieszkanka powiatu lwóweckiego. O sprawie warto mówić, bo oszust wykorzystał dość nietypową metodą. Mężczyzna, który wyłudził pieniądze, podał się za inżyniera pracującego na platformie wiertniczej.

Z relacji pokrzywdzonej wynika, że mężczyzna odezwał się do niej jakiś czas temu poprzez portal społecznościowy. Przedstawiał się jako inżynier pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, który obecnie pracuje na platformie wiertniczej. Początkowo rozmowy miały niewinny charakter, jednak z czasem kontakt stał się coraz częstszy, a mężczyzna budował relację opartą na zaufaniu i sympatii  -informuje dolnośląska policja.

REKLAMA

Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości

bcu-mechatronika.pl

W pewnym momencie mężczyzna poinformował swoją rozmówczynię, że chce opuścić platformę i chce ją odwiedzić. Pojawił się jednak problem, rozmówca twierdził, że ma zablokowane konto bankowe i nie może opłacić kosztów związanych z podróżą. To wtedy poprosił kobietę o pomoc. Zapewniał, że odda pieniądze.

REKLAMA
Rekama - Nauka Jazdy Krzysztof Machowski

Kierując się zaufaniem i chęcią pomocy, mieszkanka powiatu lwóweckiego przelała na wskazane przez mężczyznę konto kwotę 5 000 zł. Dopiero po rozmowie z bliskimi uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszustwa i zgłosiła sprawę policjantom – informuje policja.

Tym razem kobieta zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem. Jak informują jednak mundurowi, często w takich sytuacjach, zauroczone kobiety tracą o wiele więcej niż oszczędności. Zdarza się, że zaciągają nawet specjalne kredyty.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 lutego 2026 16:43

Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:

PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
`