Dolny Śląsk. Zarzuty dla ojca poszukiwanego 3,5 latka z Nowogrodźca

29 kwietnia 2020 11:43. Nowogrodziec. Poszukiwania 3,5 letniego Kacpra Fot. Weronika Dzido / Specjalistyczna Grupa POszukiwawczo Ratownicza OSP Wałbrzych

Tematy: 


Zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia usłyszał ojciec zaginionego Kacpra – informuje prokuratura. Poszukiwania 3,5 latka trwają od poniedziałku.

Ojciec dziecka został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał zarzut. W sprawie przesłuchano także matkę. Trwają czynności ze świadkami.

Wszystko wskazuje na to, że ojciec, który wraz z synem był na działkach nie przypilnował chłopca. Ten prawdopodobnie się oddalił i doszło do nieszczęśliwego wypadku. Działka znajduje się nieopodal rzeki, stąd poszukiwania skupiają się między innymi na jej nurcie.

REKLAMA

Dodajmy, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Miał 0,7 promila. Mało tego, okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary za inne przestępstwo.

Dziś poszukiwania skupiają się na nurcie rzeki, biorą w nich udział między innymi policjanci specjalizujący się w tego typu akcjach. Wcześniej w poszukiwaniach uczestniczyli także strażacy z Wałbrzycha.

W momencie zaginięcia chłopiec ubrany był w czarne spodnie typu bojówki, koszulkę w poziome pasy biało-czerwone z nadrukiem głowy Myszki Miki oraz sportowe szare buty.

Osoby, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności jego zaginięcia proszone są o kontakt z policją w Bolesławcu pod numerami telefonów 75 64 96 200 lub 201.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 kwietnia 2020 11:43
`