Dolny Śląsk. Zamknął kolegów w starym pensjonacie i podpalił budynek. Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa czterech osób

11 lutego 2020 17:44. Prokuratura rejonowa w Jeleniej Górze. fot. Yankee Boy / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Akt oskarżenia przeciwko Jackowi B. do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze skierowała miejscowa Prokuratura Rejonowa. Mężczyzna jest oskarżony o zabójstwo czterech osób, które rok temu zginęły w pożarze pustostanu w Szklarskiej Porębie. Do tragedii doszło 15 lutego.

Przypomnijmy, w połowie lutego ubiegłego roku przypadkowi świadkowie zauważyli pożar dawnego pensjonatu. Na miejsce wezwali straż pożarną. Po zakończeniu akcji wewnątrz budynku znaleziono zwłoki czterech osób.

W czasie śledztwa ustalono, że tego dnia, od rana w jednym z pomieszczeń pięciu znajomych piło alkohol. Po południu jeden z mężczyzn wyszedł, po czym zamknął drzwi, blokując je fotelem. Ten następnie podpalił. Pożar szybko objął cały budynek.

REKLAMA

Drobiazgowe śledztwo doprowadziło do Jacka B.. Mężczyzna jest oskarżony o zabójstwo czterech osób i sprowadzenie pożaru. Nie przyznał się do winy w czasie śledztwa. 62-latek został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna był już wcześniej karany. Teraz grozi mu kara od 12 lat więzienia nawet do dożywocia.

Mężczyźni, którzy zginęli w pustostanie mieli od 55 do 65 lat.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 lutego 2020 17:44
`