Dodano: 3 maja 2022 13:35

Dolny Śląsk. Zabójstwo w Chocianowie. Areszt dla małżeństwa podejrzanego w tej sprawie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dwie osoby zatrzymano w sprawie śmierci 51-latka z Chocianowa koło Polkowic. Zarzut zabójstwa usłyszał 37-latek, jego partnerka, 36-letnia kobieta, nie udzieliła pomocy poszkodowanemu, nie zawiadomiła policji i pomagała zatrzeć ślady. Para chciała zakopać zwłoki swojej ofiary.

Makabrycznego odkrycia zwłok w jednym z mieszkań w Chocianowie dokonano pod koniec kwietnia.

W lokalu znajdowały się zwłoki 51-latka, które były już w stanie częściowego rozkładu, co wskazywało, że do zgonu mężczyzny doszło kilka dni wcześniej – informuje policja.

REKLAMA

Policjanci ustalili, że ofiara przyszła do mieszkania zatrzymanej pary by wspólnie poć alkohol. W czasie spotkania doszło do kłótni. 37-latek przewrócił starszego mężczyznę, zadał mu kilka ciosów i zaczął go dusić. Mężczyzna zmarł.

Dzięki sąsiedzkiej czujność i właściwej obywatelskiej reakcji, polkowiccy funkcjonariusze pojawili się na miejscu zdarzenia w dniu, gdy zatrzymana następnie para planowała pozbyć się zwłok – informuje dolnośląska policja.

37-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Jego żona zarzuty znieważenia zwłok, zacierania śladów przestępstwa, niepowiadomienia policji i nieudzielenia pomocy zaatakowanemu. Para została tymczasowo aresztowana. Mężczyźnie grozi dożywocie. Kobieta może trafić do więzienia na pięć lat.

Dolny Śląsk. Zabójstwo w Chocianowie. Areszt dla małżeństwa podejrzanego w tej sprawie fot. użyczone – Dolnośląska Policja

Dolny Śląsk. Zabójstwo w Chocianowie. Areszt dla małżeństwa podejrzanego w tej sprawie fot. użyczone – Dolnośląska Policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także