Dolny Śląsk. Włamał się do auta i udawał, że śpi. Grozi mu kara do 10 lat więzienia

12 stycznia 2023 10:16. fot. użyczona KPP w Lubinie

Tematy: 


Młody mieszkaniec Lubinia może spodziewać się dużych kłopotów.  Za włamanie do samochodu grozi mu do 10 lat więzienia.  Przypadkowy świadek zauważył w zaparkowanym pojeździe światło latarki. Natychmiast zadzwonił na policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce w samochodzie zastali śpiącego mężczyznę.

Na miejsce udał się patrol prewencji i funkcjonariusz operacyjny. Kiedy mundurowi podeszli do auta, siedzący wewnątrz 23-latek udawał, że… śpi. Drzwi samochodu były zamknięte. Policjanci zapukali w szybę, wtedy mężczyzna opuścił ją, po czym przyznał, że to nie jego samochód, więc nie ma do niego kluczyków i nie może otworzyć drzwi. Wysiadł z pojazdu przez otwarte okno– informuje asp. szt. Sylwia Serafin.

Mężczyzna został przeszukany przez policjantów. W jego kieszeniach znajdowały się dokumenty od pojazdu, klucze od pomieszczeń należących do właściciela samochodu. Dodatkowo przy mężczyźnie znaleziono narkotyki. 23- letni mieszkaniec Lubina tłumaczył funkcjonariuszom, że w pojeździe chciał się tylko ogrzać.

REKLAMA

–23-latek trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania nielegalnych substancji – dodaje asp. szt. Sylwia Serafin

Teraz młody mieszkaniec Lubinia stanie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 stycznia 2023 10:16
`