Dodano: 30 stycznia 2023 16:00

Dolny Śląsk. Wjechali w grupę pieszych w Radkowie. Później jednego z potrąconych próbowali zabić maczetami!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa. W piątek mężczyźni mieli wjechać samochodem w grupę osób, a później maczetami zaatakowali 25-latka. Później napastnicy uciekli. Ich tożsamość policjanci mieli ustalić dość szybko. Mężczyzn zatrzymano jednak dopiero kilkadziesiąt godzin później w województwie śląskim.

Do ataku doszło w piątek około godziny piętnastej w Radkowie.

Z ustaleń policjantów wynika, że dwaj podejrzani działając wspólnie i w porozumieniu, najpierw wjechali volkswagenem w idących poboczem dwóch mężczyzn, w wieku 24 i 25 lat i będącą z nimi 37-letnią kobietę. A następnie wysiedli z auta i przy użyciu niebezpiecznych narzędzi dopuścili się uszkodzenia ciała 25-latka, po czym pośpiesznie uciekli z miejsca zdarzenia. 25-latek z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci, natychmiast przystąpili do działania – informuje dolnośląska policja.

REKLAMA

22-latka i 23-latka zatrzymano kilkadziesiąt godzin później na terenie województwa śląskiego. Mężczyźni w Prokuraturze Rejonowej w Kłodzku usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa.

Podejrzanym grozi kara nawet 25 lat więzienia. Policja wciąż wyjaśnia wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

fot. Dolnośląska Policja

fot. Dolnośląska Policja

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także