Dodano: 30 stycznia 2023 16:00

Dolny Śląsk. Wjechali w grupę pieszych w Radkowie. Później jednego z potrąconych próbowali zabić maczetami!

Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa. W piątek mężczyźni mieli wjechać samochodem w grupę osób, a później maczetami zaatakowali 25-latka. Później napastnicy uciekli. Ich tożsamość policjanci mieli ustalić dość szybko. Mężczyzn zatrzymano jednak dopiero kilkadziesiąt godzin później w województwie śląskim.

Do ataku doszło w piątek około godziny piętnastej w Radkowie.

Z ustaleń policjantów wynika, że dwaj podejrzani działając wspólnie i w porozumieniu, najpierw wjechali volkswagenem w idących poboczem dwóch mężczyzn, w wieku 24 i 25 lat i będącą z nimi 37-letnią kobietę. A następnie wysiedli z auta i przy użyciu niebezpiecznych narzędzi dopuścili się uszkodzenia ciała 25-latka, po czym pośpiesznie uciekli z miejsca zdarzenia. 25-latek z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci, natychmiast przystąpili do działania – informuje dolnośląska policja.

22-latka i 23-latka zatrzymano kilkadziesiąt godzin później na terenie województwa śląskiego. Mężczyźni w Prokuraturze Rejonowej w Kłodzku usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa.

Podejrzanym grozi kara nawet 25 lat więzienia. Policja wciąż wyjaśnia wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

fot. Dolnośląska Policja

fot. Dolnośląska Policja

Zobacz także