Dolny Śląsk. W internecie napisał, że chce podłożyć bombę w czasie wizyty prezydent USA. 37-latka zatrzymała policja z Jawora

24 lutego 2023 09:45. Funkcjionaroisze policji. Fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Jaworscy policjanci zatrzymali 37-latka, który za pomocą jednej z mobilnych aplikacji internetowych umieścił komentarz z informacją o chęci podłożenia ładunku wybuchowego w miejscu, gdzie będzie przebywać prezydent USA – informuje dolnośląska policja. Gdy mundurowi namierzyli mężczyznę, ten tłumaczył, że to był żart i nie ma żadnej bomby. 37-latek usłyszał zarzut i grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Informacja o komentarzu, który pojawił się w sieci, trafiła do policji w Warszawie w poniedziałek. Mundurowi od razu zaczęli poszukiwania autora, który zapowiedział podłożenie ładunku wybuchowego w miejscu przebywania prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Kolejni do działania przystąpili policjanci z Jawora, bo to właśnie na ich terenie miał zamieszkiwać właściciel numeru telefonu, który umieścił komentarz w sieci. Policjanci zapukali do jego drzwi z samego rana, a on sam nie krył zdziwienia, widząc funkcjonariuszy. 37-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych – informuje policja.

REKLAMA

Mężczyzna tłumaczył, że gdy pisał komentarz, był pijany, a cała sytuacja wydawała mu się bardzo zabawna. 37-latek nie posiadał żadnych ładunków wybuchowych.

Zgodnie z aktualnymi przepisami mężczyźnie grozić może kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd, który już podjął decyzję o objęciu mężczyzny dozorem policyjnym i poręczeniem majątkowym – informuje policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 lutego 2023 09:45
`