Dodano: 28 lutego 2023 08:14

Dolny Śląsk. Uwięzili mężczyznę i całą noc go bili oraz przypalali żelazkiem. Oprawcy są już w areszcie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dwóch mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem, pobicie i rozbój zatrzymała policja z Lwówka Śląskiego. Ich ofiarą padł inny mężczyzna. Podejrzani są już w areszcie. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, do którego miało dojść w połowie lutego bieżącego roku na terenie miasta Wleń. Jak ustalili śledczy, dwóch mężczyzn miało zaatakować pokrzywdzonego, uderzając go w głowę i doprowadzając tym samym do stanu bezbronności. Następnie nieprzytomnego zanieśli do jednego z mieszkań, gdzie związali mu ręce i nogi pozbawiając wolności – informuje dolnośląska policja.

To jednak nie koniec. Podejrzani przez całą noc znęcali się nad uwięzionym. Bili go i przykładali do ciała rozgrzane żelazko. Dzień później… uwolnili mężczyznę, grożąc jemu i jego partnerce śmiercią. O całej sytuacji miał się nikt nie dowiedzieć.

REKLAMA

Jeszcze tego samego dnia, kiedy przyjęte zostało zawiadomienie, policjanci z Wydziału Kryminalnego lwóweckiej komendy Policji ustalili i zatrzymali dwóch podejrzewanych o ten czyn mężczyzn. Podjęte przez śledczych działania pozwoliły na zebranie materiału dowodowego w wystarczającym stopniu uprawdopodobniającego popełnienie przestępstwa, aby przedstawić 44 i 42-letniemu mieszkańcowi powiatu lwóweckiego zarzuty. Dodatkowo w trakcie ustaleń okazało się, że ci sami sprawcy mieli również pobić jednego z mieszkańców Wlenia, a następnie dokonać kradzieży należącego do niego telefonu komórkowego – informuje policja.

Podejrzani trafili na trzy miesiące do aresztu. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Dolny Śląsk. Uwięzili mężczyznę i całą noc go bili oraz przypalali żelazkiem. Oprawcy są już w areszcie fot. Dolnośląska Policja

Dolny Śląsk. Uwięzili mężczyznę i całą noc go bili oraz przypalali żelazkiem. Oprawcy są już w areszcie fot. Dolnośląska Policja

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także