Dolny Śląsk. Ukrainiec ranił policjanta nożem. Mundurowi użyli broni!

23 listopada 2021 13:47. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który wymachuje nożem. W czasie próby zatrzymania ranny został jeden z policjantów. Mundurowi użyli broni. Oddali strzał ostrzegawczy. Napastnik nie reagował. Został ostatecznie postrzelony w nogę. Do groźnej sytuacji doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Pasiecznik koło Jeleniej Góry.

Wczoraj wieczorem, koło godziny dwudziestej pierwszej do policji w Lwówku Śląskim trafiło zgłoszenie dotyczące mężczyzn, obywateli Ukrainy, którzy chodzą po jednej z posesji w miejscowości Pasiecznik. Jeden z mężczyzn miał mieć przy sobie nóż. Na miejsce skierowano dwa patrole policji.

Gdy funkcjonariusze dojeżdżali na miejsce zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który na widok radiowozów zaczął wymachiwać nożem – informuje policja.

REKLAMA

Mundurowi wkroczyli do akcji i kazali by mężczyzna odrzucił nóż. Ten nie stosował się jednak do wydawanych poleceń, był agresywny i wymachiwał nożem w kierunku policjantów.

Mundurowi zastosowali środki przymusu bezpośredniego, które nie poskutkowały. W trakcie interwencji jeden z policjantów został raniony przez napastnika w rękę. W związku, iż mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny i nie reagował na wydawane polecenia policjanci oddali strzały ostrzegawcze z broni służbowej w bezpiecznym kierunku, co również nie poskutkowało – informuje policja.

Gdy napastnik wciąż atakował policjantów, jeden z nich oddał w jego kierunku strzał. Mężczyzna został raniony w nogę. Ostatecznie trafił do szpitala.

Napastnikiem okazał się 48-letni obywatel Ukrainy, który w chwili zdarzenia miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Okoliczności całego zdarzenia będzie wyjaśniać prokuratura.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 listopada 2021 13:47
`