Dodano: 18 stycznia 2023 11:14

Dolny Śląsk. Uczył się jeździć samochodem. Miał 3,5 promila alkoholu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Zawiadomieni przez mieszkańców policjanci  Lwówka Śląskiego zatrzymali mężczyznę, który poruszał się pojazdem z licznymi usterkami po osiedlowych ulicach. Samochód widziany był również na bieżni lekkoatletycznej stadionu miejskiego. Podczas badania kierowca miał 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To jednak nie wszystko.

Funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Mundurowi od razu wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało aż 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Towarzyszący nieodpowiedzialnemu kierującemu pasażerowie również znajdowali się w stanie nietrzeźwości– informuje KPP w Lwówku Śląskim st. sierż. Olga Łukaszewicz

Samochodem kierował 35- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Tłumaczył się funkcjonariuszom, że wsiadł za kierownicę ponieważ, uczy się jeździć samochodem. Jego umiejętności okazały się mizerne.

REKLAMA

–Podczas kontroli uwadze funkcjonariuszy nie umknął również stan techniczny pojazdu wskazujący na udział w zdarzeniu drogowym. Samochód posiadał uszkodzone zderzaki oraz urwane lusterko, które zamroczony alkoholem kierujący próbował przymocować za pomocą taśmy klejącej– informuje policja.

35-latek za swoje zachowanie za popełnione wykroczenia może trafić do więzienia na 2 lata.

Lwówek Śląski. fot. użyczone Policja Dolnośląska

Lwówek Śląski. fot. użyczone Policja Dolnośląska

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także