Dolny Śląsk. Turysta z Pomorza skatowany w sylwestrową noc w Szklarskiej Porębie. Mężczyzna zmarł w szpitalu

7 stycznia 2020 16:58. Budynek byłego aresztu śledczego w Wałbrzychu .18.04.2018 r. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Na trzy miesiące trafił do aresztu 18-latek podejrzany o zabójstwo mężczyzny w noc Sylwestrową. Do sprzeczki pomiędzy mężczyznami miało dojść w Szklarskiej Porębie. W efekcie mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego pobił mieszkańca województwa zachodniopomorskiego. Obrażenia były na tyle poważne, że mężczyzna zmarł.

Do sprzeczki pomiędzy Jakubem K. a obcym mu Łukaszem F. doszło w sylwestrową noc w Szklarskiej Porębie. W czasie kłótni 18-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego dotkliwie pobił pokrzywdzonego. Zadał mu między innymi kilka ciosów pięścią w głowę. 23-latek, mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego trafił do szpitala.

Jakubowi K. po zatrzymaniu i doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zarzucono spowodowanie u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i skierowano do Sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie – informuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

REKLAMA

Sąd uwzględnił wniosek prokuratury, ale wyznaczył także kaucję w wysokości 40 tysięcy złotych. Podejrzany wpłacił pieniądze.

Niestety, pobity 23-latek zmarł w szpitalu. Śledczy ponownie zatrzymali Jakuba K. i tym razem przedstawiono mu zarzut zabójstwa. Tym razem sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie i nie wyznaczył kaucji.

Śledczy wciąż wyjaśniają okoliczności tragedii. Zabezpieczono między innymi nagrania z monitoringu z miejsca zdarzenia i przesłuchano świadków. Wykonano także sekcję zwłok 23-latka. Podejrzanemu o zabójstwo 18-latkowi grozi kara nawet dożywocia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 stycznia 2020 16:58
`