Dodano: 2 września 2022 14:33

Dolny Śląsk. Szuka jej policja. To kobieta, która wyłudziła od seniorki 22 tysiące złotych [FILM]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To policja z Kłodzka publikuje wizerunek kobiety, która jest podejrzewana o oszustwo. W czerwcu starsza kobieta miała przekazać oszustce 22 tysiące złotych. Mundurowi w czasie wyjaśniania sprawy zabezpieczyli nagranie z jednej z kamer monitoringu. Publikują kadry z wizerunkiem kobiety i proszą o pomoc w ustaleniu jej tożsamości.

Do oszustwa doszło pod 28 czerwca przy ulicy Lutyckiej w Kłodzku.

Z ustaleń śledczych wynika, że tego dnia w godzinach 13-14 na telefon stacjonarny pokrzywdzonej zadzwoniła kobieta  podająca się za synową pokrzywdzonej  i poinformowała, że spowodowała wypadek drogowy, w którym zginęła kobieta w ciąży. W trakcie rozmowy telefonicznej, grając na uczuciach i wzbudzając silne emocje u pokrzywdzonej, oszustka przekazała telefon mężczyźnie, który podął się za policjanta. Przestępcy powiedzieli, że jeśli przekaże ona  kilkadziesiąt tysięcy złotych , to sprawczyni wypadku uniknie odpowiedzialności karnej – informuje dolnośląska policja.

REKLAMA

Później do mieszkania seniorki przyszła obca kobieta. Mieszkanka Kłodzka chcąc pomóc synowej przekazała oszustce 22 tysiące złotych. Wizerunek kobiety, która zabrała pieniądze zarejestrował monitoring.

W tej sprawie apelujemy do osób, które rozpoznają podejrzaną o ten czyn kobietę lub mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia, o zgłoszenie się bezpośrednio do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przy pl. Chopina 2 lub o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 47 87 52 303 lub całodobowo z dyżurnym jednostki pod numerem telefonu 47 87 52 222 lub tel. alarmowy 112 – apeluje dolnośląska policja.

Dolny Śląsk. Szuka jej policja. To kobieta, która wyłudziła od seniorki 22 tysiące złotych fot. Dolnośląska Policja

Dolny Śląsk. Szuka jej policja. To kobieta, która wyłudziła od seniorki 22 tysiące złotych fot. Dolnośląska Policja

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także