Dolny Śląsk. Szokujące nagranie z Głogowa. W czasie protestu antycovidowców policjant uderza pałką młodą kobietę [FILM]

11 kwietnia 2021 21:43. Screen Facebook

Tematy: 


Nagranie, które miało powstać dziś w czasie protestu w Głogowie szybko obiegło internet. Trwa niespełna dwadzieścia sekund. Widać na nim policjanta lub policjantkę, która pałką uderza młodą kobietę, po czym przewraca ją na ziemię. Na opublikowanym fragmencie kobieta nie stawia oporu. Policja skomentowała zajście

Dziś w Głogowie na proteście spotkali się przeciwnicy obowiązujących obostrzeń. Na bulwarach nad Odrą pojawiło się około stu osób. Wydarzenie zabezpieczane było przez liczne siły dolnośląskiej policji. Jak informuje serwis PolsatNews.pl doszło do przepychanek, w czasie, których użyto gazu łzawiącego. Uczestnicy protestu byli także spisywani.

Po południu w internecie pojawiło się nagranie, które miało być wykonane w czasie jednej z takich interwencji. Na dwudziestosekundowym filmie widać, jak policjant lub policjantka najpierw pałką uderza w nogi młodą kobietę, a później ją przewraca. Na opublikowanym fragmencie nie widać, by kobieta stawiała opór.

REKLAMA

Film jest wielokrotnie udostępniany na portalach społecznościowych. Do sprawy na twitterze odniosła się dolnośląska policja.

W trakcie zabezpieczenia zgromadzenia w Głogowie  agresywna protestująca szarpała policjanta za mundur. Została uprzedzona o możliwości użycia śpb, mimo to nie zmieniła swojego zachowania. Użyto wobec niej pałki służbowej zgodnie z ustawą o ŚPB. Została zatrzymana – informuje dolnośląska policja na TT.

Komenda Główna Policji zapowiada jednak, że Biuro Kontroli KGP szczegółowo wyjaśnili podstawy, zasadność i okoliczności związane z użyciem środków przymusu bezpośredniego w stosunku do biorącej udział w proteście. Analizowane będą m. in. nagrania policyjne i dostępne w sieci, czytamy w oświadczeniu na tt.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 kwietnia 2021 21:43
`