Dodano: 25 maja 2020 13:43

Dolny Śląsk. Śmiertelny wypadek na krajowej „ósemce” koło Szczytnej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano. Na krajowej ósemce w okolicach Szczytnej osobówka zderzyła się z ciężarówką. Zginął kierowca mniejszego auta. Z ustaleń Inspekcji Transportu Drogowego wynika, że ciężarówka jechała zbyt szybko, a jej kierowca jechał na cudzej karcie.

Do czołowego zderzenia na krajowej ósemce na odcinku pomiędzy Dusznikami-Zdrój, a Polanicą-Zdrój doszło około piątej trzydzieści.

Na miejscu zginął 42-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Ze wstępnych informacji wynika, że to ten kierowca wyprzedzając zjechał na lewy pas jezdni, po czym doszło do zderzenia z ciężarówką.

REKLAMA

Na miejscu, poza policją pojawili się inspektorzy ITD. W trakcie czynności ustalono, że prowadzący ciężarówkę wykorzystywał cudzą kartę kierowcy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód jechała także o dwadzieścia kilometrów za szybko.

Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśnia policja. Inspektorzy zatrzymali z kolei cudzą kartę kierowcy. Nieuprawnione korzystanie z tego dokumentu zagrożone jest dla prowadzącego karą grzywny.

Wypadek w Szczytnej. Fot. użyczone / ITS

Wypadek w Szczytnej. Fot. użyczone / ITS

Wypadek w Szczytnej. Fot. użyczone / ITS

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także