Dolny Śląsk. Siedem osób poszkodowanych po uderzeniu pioruna. Znamy szczegóły wypadku

31 sierpnia 2021 13:07.

Do groźnego wypadku doszło w minioną niedzielę. Jak już informowaliśmy, w czasie burzy po uderzeniu pioruna rannych zostało siedem osób, w tym dzieci. Poszkodowani byli w parku w Węglińcu w powiecie zgorzeleckim. Piorun uderzył w pobliżu miejsca, gdzie się znajdowali. Znamy więcej szczegółów w sprawie tego wypadku.

To miał być rodzinny niedzielny spacer. Siedem osób – troje dorosłych i czworo dzieci, w tym noworodek, spacerowało po parku w Węglińcu pow. Zgorzelecki – informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

W pewnym momencie zaczął padać deszcz. Burza o tej porze roku to nic wyjątkowego.

REKLAMA

Tym razem jednak rodzina nie zdążyła oddalić się w bezpieczne miejsce. Nagle bowiem obok grupy spacerowiczów rozległ się huk. Uderzenie pioruna było tak silne, że wszyscy upadli na ziemię – czytamy w komunikacie strażaków.

Poszkodowani po chwili wstali i schowali się w pobliskim budynku. Wszyscy przeżyli wypadek, ale część została ranna.

Do zdarzenia zadysponowano 15 strażaków PSP i OSP. Na miejscu, w trakcie dalszego rozpoznania ustalono, że 60 – letnia kobieta ma widoczne oparzenia na nodze, pachwinie oraz brzuchu. 29 – letnia kobieta ma poparzone nogi, a 39 – letni mężczyzna uskarża się na ból w klatce piersiowej. Natomiast trójka dzieci nie doznała żadnych obrażeń – informują strażacy.

Cała rodzina trafiła ostatecznie do szpitala.

Przy tej okazji służby przypominają, jak zachować się w czasie burzy.

Jeżeli znajdujemy się podczas burzy na otwartej przestrzeni, to nie wolno ani stawać pod drzewem, ani też kłaść się plackiem na ziemi. Trzeba przykucnąć i złączyć stopy. Należy też unikać trzymania się przedmiotów metalowych np. w górach łańcucha. Przed uderzeniem pioruna nie chroni też parasolka. Wręcz przeciwnie, jest to dodatkowe zagrożenie, ponieważ parasolka jest dobrym przewodnikiem elektryczności. Podobnie podczas burzy z wyładowaniami należy unikać wody np. wdepnięcia w kałużę – radzą strażacy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 sierpnia 2021 13:07
`