Dolny Śląsk. Rozbita grupa piorąca pieniądze i wyłudzająca VAT. Straty Skarbu Państwa to co najmniej 200 mln zł

12 października 2020 09:14. fot. użyczone / Dolnośląska Policja

Tematy: 


Grupę przestępczą, która zajmowała się praniem pieniędzy i wyłudzaniem podatku VAT przy obrocie cynkiem, niklem, ołowiem oraz katodami miedzianymi na rynku międzynarodowym rozbiła dolnośląska policja. Straty Skarbu Państwa oszacowano na co najmniej 209 milionów złotych. W sprawie zatrzymano sześć osób, cztery z nich zostały już tymczasowo aresztowane. Podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci na terenie różnych miejscowości na Dolnym Śląsku zatrzymali dwie kobiety w wieku 54 i 75 lat oraz czterech mężczyzn w wieku od 36 do 62 lat. Nadzór nad sprawą prowadzi Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

Zatrzymani są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która od 2011 do 2015 roku zajmowała się praniem pieniędzy i wyłudzaniem podatku VAT przy obrocie cynkiem, niklem, ołowiem oraz katodami miedzianymi na rynku międzynarodowym.

REKLAMA

Skarb Państwa mógł w tym czasie stracić co najmniej 209 milionów złotych. W czasie zatrzymań mundurowi zabezpieczyli dokumentację i nośniki danych. Na poczet przyszły kar i grzywien zabezpieczono także mienie, w tym pałac o wartości około 40 milionów złotych.

Cztery osoby zostały już tymczasowo aresztowane na okres od dwóch do trzech miesięcy. Podejrzanym grozi kara do 10 lat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 października 2020 09:14
`