Dodano: 24 września 2019 19:53

Dolny Śląsk. Planowali porwanie kobiety dla okupu. Policja ich przejrzała

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Spektakularna akcja Centralnego Biura Śledczego Policji z Wrocławia i śledczych Prokuratury Krajowej. Służby zapobiegły uprowadzeniu kobiety dla okupu. Zatrzymano w tej sprawie trzech mężczyzn i sprzęt, który miał pomóc w porwaniu i zastraszaniu ofiary.

Z ustaleń policjantów wynika, że trzej mężczyźni, mieszkańcy naszego województwa planowali porwanie od sierpnia. Pomysł miał się zrodzić w jednym z więzień, gdzie podejrzani odsiadywali kary. Mózgiem operacji miał być mężczyzna, który wciąż jest za kratkami. Porywaczami mieli zostać jego byli współwięźniowie, którzy wyszli już na wolność.

Niedoszli porywacze przygotowując się do porwania, zdaniem śledczych wyposażyli się między innymi paralizator, pałkę teleskopową i kajdanki. Przedmioty te chcieli użyć do obezwładnienia ofiary.

REKLAMA

Jeden z zatrzymanych mężczyzn był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, jak informuje policja, działał w sposób bezwzględny, a jego zachowanie miało wręcz podłoże sadystyczne.

Do zatrzymania doszło w miniony piątek. W ręce funkcjonariuszy CBŚP wpadli trzej mężczyźni w wieku od 38 do 45 lat, którzy w prokuraturze usłyszeli zarzut dotyczący usiłowania uprowadzenia osoby dla okupu w zbiegu z wymuszeniem rozbójniczym. Cała trójka, decyzją sądu, spędzi trzy najbliższe miesiące w areszcie.

Policjanci wciąż wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że zatrzymane przedmioty służyły w czasie innych przestępstw.

źródło: CBŚP

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także