Dolny Śląsk. Oszukał ponad 300 osób. Oferował wynajem apartamentów, do których nie miał dostępu

5 stycznia 2020 20:30. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


Ponad trzysta osób oszukał Marcin W., w sprawie, którego akt oskarżenia do sądu skierowała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Mężczyzna oferował wynajem apartamentów w nadmorskich kurortach, problem w tym, że nigdy nimi nie dysponował.

Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego Sądu Okręgowego. Marcin W. w 2016 roku założył spółkę, która została zarejestrowana w wirtualnym biurze we Wrocławiu. Przez internet oferował wynajem apartamentów w nadmorskich kurortach. Klienci wpłacali na konto firmy od kilkuset do dwóch tysięcy złotych. Proceder trwał od lutego do czerwca 2017 roku. Problem w tym, że oferty wynajmu były fikcyjne, a firma nie miała dostępu do żadnych apartamentów. Mężczyzna oszukał w ten sposób 321 osób na kwotę ponad 235 tysięcy złotych.
W sierpniu 2017 roku Marcin W. założył kolejną spółkę. Jej prezesem został drugi oskarżony Lech S.. Ta firma oferowała wynajem apartamentów w Zakopanem. Apartamentów, którymi firma oczywiście nie dysponowała. We wrześniu 2017 roku ofiarami oszustów padło dziesięć osób, które wpłaciły na konto firmy ponad 11 tysięcy złotych.

Na tym jednak Marcin W. nie skończył. Na popularnych portalach sprzedawał sprzęt elektroniczny, zabawki i inne akcesoria dziecięce. Towaru jednak nie posiadał. Od 2016 do 2017 roku oszukał w ten sposób 13 osób na blisko 9 tysięcy złotych.

REKLAMA

Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z 15 przestępstwami na szkodę ponad 300 poszkodowanych. Nie przyznał się do winy. Jego wspólnik Lech S. odpowie przed sądem za oszustwo na szkodę 10 osób, do czego się przyznał.

Dodajmy, że w grudniu ubiegłego roku prokuratura skierowała już do sądu akt oskarżenia przeciwko Marcinowi W. w innej sprawie. Mężczyzna został oskarżony o oszukanie w internecie ponad 1750 osób. Działał w latach od 2013 do 2014.

Marcinowi W. grozi kara do 15 lat więzienia, Lechowi S. do 12 lat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 stycznia 2020 20:30
`