Dolny Śląsk. Okradał market metodą na ,,dziecko w wózku” [film]

27 listopada 2022 12:17. Z dzieckiem w wózku okradał market budowlany fot. użyczone Policja Dolnośląska

Tematy: 


Do kradzieży doszło w jednym z jaworskich marketów budowlanych. Sprawca podczas kradzieży został nagrany przez kamery monitoringu. Na zarejestrowanym materiale widać, jak mężczyzna wchodzi do sklepu z dzieckiem w wózku. W pewnym momencie 46-latek zdejmuje łup z półki i chowa go do wózka. Następnie, jakby nigdy nic, wychodzi ze sklepu.

Jak się okazało, nie była to pierwsza tego typu kradzież w wykonaniu „taty złodzieja”. Trzy dni wcześniej, w ten sam sposób mężczyzna ukradł dwa akumulatory tej samej marki oraz puszkę z farbą – informuje policja.

Obsługa sklepu zawiadomiła policję. Policjanci z wydziału kryminalnego rozpoznali mężczyznę. Był nim 46-letni mieszkaniec Jawora, Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

REKLAMA

Podejrzanemu przedstawiono zarzut kradzieży. Policjanci odzyskali trzy akumulatory, które z powrotem trafiły do sprzedaży. Jak się okazało, jeden z akumulatorów mężczyzna zdążył uszkodzić, a farbę wykorzystał w prowadzonych pracach remontowych – informuje asp. Przemysław Ratajczyk.

Sprawca wyraził skruchę. Przeprosił za swoje czyny oraz zapłacił za zniszczony towar. Za swoje zachowanie złodziej przeprosił również obsługę sklepu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 listopada 2022 12:17
`