Dolny Śląsk. Ojciec gwałcił córkę. Horror trwał kilka lat. Dramatyczna historia z Polanicy-Zdroju

12 października 2022 14:04. Nowe radiowozy dla policji w Wałbrzychu. To dwie, warte ponad 200 tysięcy złotych hybrydy fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 40-letni mężczyzna z Polanicy-Zdroju. Mieszkaniec Dolnego Śląska przez lata miał gwałcić swoją córkę. Zatrzymano go na gorącym uczynku. Do gwałtów miało dochodzić na przestrzeni kilku ostatnich lat, jak informuje prokuratura, od 2016 roku.

Informację o tym, że dziewczyna może być wykorzystywana przez ojca służby otrzymały od jej znajomego. Funkcjonariusze, którzy pojawili się pod wskazanym adresem przyłapali 40-latka na gorącym uczynku. Do zatrzymania doszło na początku października.

Z mężczyzną zostały wykonane czynności przez prokuratora. Prokurator też skierował wniosek do sądu o tymczasowy areszt i sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy – mówi w rozmowie z naszą reporterką prokurator Joanna Pera-Lechocińska, zastępca prokuratora rejonowego w Kłodzku.

REKLAMA

Do gwałtów miało dochodzić w ciągu ostatnich lat wielokrotnie, nie tylko w Polanicy-Zdroju, ale także Starym Wielisławiu, gdzie mężczyzna mieszkał wcześniej z córką. Wówczas dziewczyna miała mniej niż 15 lat. Dziś, jak przyznaje w rozmowie z naszą reporterką Joanna Pera-Lechocińska, zastępca prokuratora rejonowego w Kłodzku, dziewczyna jest pełnoletnia.

Z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia szczegółów tej dramatycznej sprawy.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 października 2022 14:04
`