Dolny Śląsk. Oddał leki do utylizacji. W woreczku było… złoto!

10 grudnia 2021 08:54. Dolny Śląsk. Oddał leki do utylizacji. W woreczku było… złoto! fot. ilustracyjne / pixabay.com

Do niecodziennej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu w Jaworze. 56-latek oddał do jednej z aptek woreczek z lekami do utylizacji. Medykamenty należały do jego zmarłego ojca. Mężczyzna nie wiedział jednak, że oddaje nie tylko leki, ale przechowywane wraz z nimi kosztowności! Te znalazła farmaceutka.

W ubiegłym tygodniu do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zgłosiła się farmaceutka jednej z aptek usytuowanych w centrum miasta. Kobieta poinformowała, że mężczyzna w średnim wieku przyniósł do jej apteki leki do utylizacji. Zgłaszająca po pewnym czasie przeglądała opakowania medykamentów i w jednym z pudełek znalazła złotą biżuterię – informuje dolnośląska policja.

Farmaceutka nie znała personaliów mężczyzny, który wyrzucił opakowania po lekach z kosztownościami, dlatego poprosiła o pomoc policję. Mundurowi przejrzeli monitoring i na tej podstawie ustalili wizerunek właściciela. Jego personaliów nie udało się jednak od razu ustalić.

REKLAMA

Mężczyzna miał jednak charakterystyczną kurtkę i to dzięki niej policja go odnalazła. Jeden z dzielnicowych spotkał mężczyznę przypominającego tego z nagrania. Mieszkaniec Jawora potwierdził, że jakiś czas temu oddał do utylizacji leki należące do zmarłego ojca.

Mężczyzna wiedział, że ojciec posiadał złotą biżuterię, jednak nie mógł jej znaleźć, gdyż nie znał miejsca jej przechowywania – informuje policja.

Policjanci z mężczyzną udali się do apteki, tam rozpoznała go farmaceutka, która przyjęła medykamenty.

56-letni jaworzanin ogromnie cieszył się z odnalezienia rodzinnej pamiątki po zmarłym ojcu. Nie spodziewał się takiej reakcji zarówno ze strony farmaceutki, jak i był pod wrażeniem dociekliwości policjanta – czytamy w komunikacie policji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 grudnia 2021 08:54
`