Dolny Śląsk. Od dziś wracają zawieszone pociągi międzynarodowe

18 stycznia 2021 08:45. Szynobus Kolei Dolnośląskich. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych źródło: Koleje Dolnośląskie

Tematy: 


Kursy wstrzymanych od 28 grudnia, wybranych połączeń transgranicznych wznowiły od dziś Koleje Dolnośląskie. Ograniczenia wprowadzono wówczas w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce, Czechach i Niemczech. Zmiany dotyczą trzech linii transgranicznych.

Pasażerowie od dziś ponownie mogą korzystać z połączeń, realizowanych przez Koleje Dolnośląskie na odcinkach Zgorzelec – Goerlitz, Miedzylesie – Lichkov oraz Szklarska Poręba Górna – Harrachov. Wszystkie będą kursowały tak, jak przed zawieszeniem, czyli zgodnie z wprowadzonym trzynastego grudnia minionego roku rozkładem jazdy. Bez zmian kursować będą pociągi na odcinkach Zasieki Forst (Lausitz) i Lubawka – Kralovec, których z przyczyn technicznych nie obejmowało grudniowe zawieszenie.

Cieszymy się z decyzji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, bo dzięki temu będziemy mogli wrócić na wszystkie nasze trasy, a pasażerowie po obu stronach granicy ponownie uzyskają możliwość korzystania z połączeń kolejowych. Jednak cały czas  monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej i przyglądamy się, jak w praktyce wygląda realizowanie tych połączeń – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

REKLAMA

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 14 stycznia osoby wjeżdżające na teren Polski nie muszą już wypełniać karty lokalizacyjnej zobowiązane są jednak do zgłoszenia się, do poddania dziesięciodniowej kwarantannie.

O tym obowiązku będziemy podróżnych informować. Zarazem przypominamy, że swoje ograniczenia w zakresie przekraczania granicy wprowadziły Republika Czeska i Niemcy, konkretnie Saksonia. Dlatego prosimy naszych pasażerów, aby aktualny poziom tych obostrzeń sprawdzali przed każdą podróżą, na przykład na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych – dodaje Rodak.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 stycznia 2021 08:45
`