Dolny Śląsk. Obywatele Ukrainy pojadą za darmo pociągami

26 lutego 2022 15:50. Szynobus kolei Dolnośląskich fot. użyczone / Koleje Dolnośląskie

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Obywatele Ukrainy pojadą za darmo pociągami Kolei Dolnośląskich – taką decyzję podjął w sobotę po południu zarząd Województwa Dolnośląskiego. Dotyczy to wszystkich obywateli Ukrainy, niezależnie od czasu, kiedy przyjechali do Polski.

Darmowy przejazd Kolejami odbywał się będzie na podstawie tak zwanego „zerowego biletu”. Tu przewoźnik ograniczył formalności do absolutnego minimum. Wystarczy wsiąść do pociągu z ukraińskim paszportem. Oferta jest ważna we wszystkich pociągach kolei dolnośląskich, nawet tych jadących poza granice naszego kraju – do Goerlitz w Niemczech czy do Lichovca w Czechach.

Nie trzeba zgłaszać się do kasy ani do konduktora. Wystarczy wsiąść i spokojnie czekać na kontrolę biletów. Wtedy okazać ukraiński paszportkonduktor sam dopełni wszelkich formalności – powiedział naszemu reporterowi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

REKLAMA

Akcja darmowych przejazdów dla obywateli Ukrainy obowiązywała od soboty 26 lutego do 6 marca bieżącego roku. Przewoźnik zostawia jednak furtkę przedłużenia oferty w kontekście tego, co się będzie na Ukrainie działo.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 lutego 2022 15:50
`