Dolny Śląsk. Na oczach policjantów wymusił pierwszeństwo. Dostał półtora tysiąca złotych mandatu i 15 punktów karnych [FILM]

13 lutego 2023 11:38. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


O dużym pechu może mówić mieszkaniec Legnicy, którego w minioną środę zarejestrowały policyjne kamery. Kierowca  nie ustąpił pierwszeństwa na pieszemu na pasach. Za to wykroczenie został ukarany wysokim mandatem, w wysokości 1500 złotych oraz na jego konto trafiło, aż 15 punktów karnych.

–Legniccy funkcjonariusze pełniąc, służbę pojazdem wyposażonym w wideorejestrator zarejestrowali wykroczenie, kiedy to kierujący nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez przejście dla pieszych osobie, mimo że znajdowała się ona już w połowie drogi na drugą stronę jezdni. Jak widać na nagraniu, pojazdy jadące z naprzeciwka zatrzymały się, by przepuścić pieszą, natomiast kierujący przyspieszył, nie mając zamiaru się zatrzymać– informuje dolnośląska policja.

Policjanci w tym dniu prowadzili akcję ,,Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. W tym czasie funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w obrębie przejść dla pieszych.

REKLAMA

Tak rażące wykroczenie i narażenie pieszego na niebezpieczeństwo musiało się spotkać ze zdecydowaną reakcją policjantów. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w związku z popełnionym wykroczeniem. Policjanci nałożyli na niego mandat w kwocie 1500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych.

Przypominamy, że po zmianie przepisów od 2022 roku mocno podwyższono mandaty za wykroczenia w rejonie przejść dla pieszych. Za wykroczenia na przejściach dla pieszych grozi kara 1500 zł i 15 punktów karnych, w warunkach recydywy 3000 złotych i 15 punktów karnych.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 lutego 2023 11:38
`