Dolny Śląsk. Kradzież amunicji z pociągu! Trzy osoby zatrzymane

7 czerwca 2023 15:11. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Do kradzieży amunicji z transportu kolejowego doszło w niedzielę wieczorem. Ze składu, który stał na stacji Węgliniec, zniknęły cztery skrzynie z amunicją. Dziś policja informuje o zatrzymaniu w tej sprawie trzech osób. To mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego. Mundurowi odzyskali także skradzioną amunicję.

W niedzielę wieczorem (4 czerwca br.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został poinformowany o włamaniu do wagonu pociągu, który zatrzymał się na stacji kolejowej w miejscowości Węgliniec. Sprawcy skradli cztery skrzynki z amunicją. Z uwagi na charakter sprawy okoliczności tego zdarzenia są przedmiotem wyjaśnień prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze – informuje dolnośląska policja.

Po zgłoszeniu sprawą zajęli się policjanci ze Zgorzelca i Wrocławia. Mundurowi sprawdzali różne scenariusze. Wszystko wskazuje jednak na to, że złodzieje, po tym, jak zorientowali się, co ukradli, porzucili łup. Amunicję udało się odzyskać. W sprawie zatrzymano trzy osoby 26, 34 i 39 latków, którzy byli już wcześniej znani policji.

REKLAMA

Obecnie wykonywane są czynności procesowe z udziałem zatrzymanych, które zakończą się w prokuraturze. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności – informuje policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 czerwca 2023 15:11
`