Dolny Śląsk. Kontrowersje wokół interwencji policji w Głogowie. Komenda wojewódzka publikuje swój film

12 kwietnia 2021 08:05. Nagranie policji z wczorajszych zajść w Głogowie fot. FB / Dolnośląska Policja

Tematy: 


Burzę w internecie wywołał opublikowany wczoraj, kilkunastosekundowy film z Głogowa, na którym widać policjanta lub policjantkę uderzającego pałką młodą kobietę. Uczestniczka wcześniejszego protestu jest później powalana na ziemię. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu publikuje swój film z zajścia i komentuje sprawę.

Przypomnijmy, wczoraj w Głogowie zorganizowano protest przeciwników obowiązujących obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa. Uczestniczyło w nim co najmniej sto osób. Doszło do przepychanek z policją. Film, który pojawił się wczoraj w internecie, zarejestrował jedną z nich.

W nocy do sprawy szerzej odniosła się także Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Jak informuje komenda, na terenie Głogowa doszło do nielegalnego zgromadzenia, którego uczestnicy ignorowali obowiązujące obostrzenia. Policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, mieli monitorować to wydarzenie.

REKLAMA

Niestety mimo licznych policyjnych apeli o stosowanie się do ograniczeń i restrykcji sanitarnych, wielu protestujących ignorowało obowiązujące przepisy, stwarzając tym samym zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób w związku możliwością rozprzestrzeniania się COVID-19. Podczas działań mundurowi zatrzymali łącznie 6 osób. Spośród nich troje zostało zatrzymanych w związku z agresywnym zachowaniem wobec policjantów. Prezentujemy zapis z policyjnej kamery przedstawiający to, co działo się tuż przed zatrzymaniem całej trójki – informuje policja na facebooku.

Przypomnijmy, wczoraj kontrolę dotyczącą zasadności użycia środków przymusu bezpośredniego zapowiedziała Komenda Główna Policji.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 kwietnia 2021 08:05
`