Dolny Śląsk. Gigantyczna akcja policji. Rozbito grupę, która kradła luksusowe auta

18 grudnia 2019 08:09. fot. użyczone / Dolnośląska Policja

Tematy: 


Zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami luksusowych aut na terenie Niemiec i Polski oraz sprzedażą zdobytych nielegalnie części rozbili dolnośląscy funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Niemiec. W sprawie zatrzymano siedem osób. Odnaleziono części samochodów, narkotyki oraz sztucer z tłumikiem.

Policja szacuje, że grupa mogła ukraść nawet kilkadziesiąt samochodów. Zatrzymani to osoby w wieku od 19 do 28 lat. Samochody kradli zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Dwie osoby były poszukiwane Europejskimi Nakazami Aresztowania. W ich mieszkaniach odnaleziono części pochodzące z aut marki BMW skradzionych na terenie Niemiec, Polski i Czech. Zabezpieczono także sztucer z tłumikiem, marihuanę, z której można było uzyskać 2,5 tysiąca porcji handlowych, kokainę i 25 tabletek ekstazy.

Część zatrzymanych jest już w areszcie. Policja zapewnia, że sprawa jest rozwojowa i kolejne zatrzymania nie są wykluczone. W tej chwili trwa szacowanie strat. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 grudnia 2019 08:09
`