Dolny Śląsk. Dziecko dławi się lizakiem. Uratował go policjant. Dramatyczne nagranie [FILM]

7 września 2021 07:49.

Tematy: 


Do niecodziennej i dramatycznej interwencji doszło w jednym z marketów w Głogowie. Policjant, który był na miejscu w trakcie interwencji usłyszał krzyk kobiety, której dziecko zadławiło się lizakiem. Twarz malucha była sina. Dziecko nie mogło oddychać. Z pomocą natychmiast ruszył policjant.

W sobotę po południu policjanci zostali wezwani do interwencji związanej z kradzieżą na terenie jednego z głogowskich marketów. Kiedy byli już na miejscu nagle usłyszeli krzyk i wołanie o pomoc.

Nie zastanawiając się zbyt długo jeden z policjantów wybiegł z pomieszczenia, aby sprawdzić co się stało. Bardzo szybko dowiedział się, że będący tam wraz z matką 4-letni chłopiec w pewnym momencie zadławił się lizakiem. Kobieta zaczęła głośno krzyczeć i wzywać pomocy – informuje dolnośląska policja.

REKLAMA

Z pomocą szybko ruszyli nie tylko policjanci, ale także klienci marketu. Funkcjonariusz, który dobiegł do dziecka natychmiast rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy.

Ułożył dziecko na przedramieniu, stabilizując jednocześnie głowę twarzą zwróconą ku dołowi, a następnie wykonał uderzenia w okolice międzyłopatkowe. Wielokrotne powtórzenie tej czynności spowodowało usunięcie ciała obcego z dróg oddechowych, dzięki czemu 4-latek mógł zaczerpnąć powietrza – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Na miejscu pojawiło się w końcu pogotowie ratunkowe, które przejęło chłopca i zabrało go do szpitala.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 września 2021 07:49
`